غذای خانگی و سلامت بیشتر
دغدغه اضافه وزن و شیوع بیماری های قلبی و سرطان یکی از دلایل مهمی است که امروزه مردم غذاهای خانگی را به غذاهای رستورانی ترجیح میدهند زیرا نمک، روغن و مواد نگهدارنده ای که رستورانها در تهیه غذاهایی مانند مرغ سوخاری، سیب زمینی پنیری یا همبرگر بکار میبرند، بسیار زیاد است و اغلب با نوشابه که سرشار از قند بوده و سس های پرچربی سرو میگرد. از طرفی، غذاهای تهیه شده در اغلب رستورانها تا چندین روز نگهداری شده و در حالی به مشتریان عرضه میشود که فاقد هرگونه ویتامین است. آمار مسمومیت غذایی و پلمپ رستورانهای کشور گواه خوبی بر این موضوع است.
در مقابل، غذاهای خانگی از لحاظ میزان حجم غذا و کاربرد روغن و نمک قابل کنترل هستند و معمولا به شکل گریل شده یا خورشتی طبخ شده و همراه با دوغ یا آب بصورت تازه میل میشود و امکان نگهداری آنها برای چند روز وجود ندارد. این مسئله موجب شده است که رستورانها برای حفظ و یا افزایش مشتریانشان به ارائه انواع غذای خانگی در وعده های صبحانه یا نهار و شام گرایش بیشتری یابند.
غذای خانگی و هزینه کمتر
مسئله ای که در استقبال از غذای خانگی غیرقابل انکار است، شرایط دشوار و فشار اقتصادی مردم در طی این سالها می باشد. با توجه به اینکه خوراکهای بین المللی و انواع فست فود مانند پیتزا، لازانیا، انواع کرپ و… بعلت سرشت مواد کاربردی و بویژه فضای لوکس رستورانها هزینه بسیار گرانتری را می طلبد، تمایل به خرید غذای خانگی می تواند از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر باشد.
چه چیز بهتر از این که با صرف هزینه ای بسیار کمتر ، لذت استفاده از یک غذای سالم و لذیذ که به روش کاملا خانگی پخت شده است را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *