در سالهای گذشته، افزایش چالش‌ها در زندگی اکثریت ما، موجب شده بود که عطر و بوی غذای خانگی بسیار کمتر نسبت به قبل در منازل به مشام برسد. یکی از معضلات شهرنشینی، مصرف غذاهای آماده غیرخانگی در فست‌فود فروشی‌ها و رستوران‌ها است که به علل مختلف ممکن است سلامت انسان را با مخاطره مواجه سازد. این مسئله دقیقا زمانی به اوج خود رسید که صرف وعده های غذایی و یا حتی میان وعده ها در رستورانها به واسطه غذاهای جدید باب شد. این در حالی است که در یکسال اخیر؛ شاید بعلت آمار بالای شیوع انواع بیماری ها، مسمومیت یا گزارشات رسیده از تخلفات رستورانها و مقالات علمی منتشر شده در رابطه با مضرات غذاهای رستورانی و صنعتی، استقبال دوباره از غذاهای خانگی آغاز شده و اینبار پخت و فروش آنها حتی توسط رستورانها، سایتهای آنلاین سفارش غذا و زنان خانه دار تحت عنوان “کترینگ غذای خانگی” مورد اقبال عمومی قرار گرفته است. در صورت توجه کردن به برخی نکات مهم می‌توان غذای سالم‌تری سفارش داد و انتخاب کرد.

این نگاه تازه در صنعت تولید و عرضه غذا؛ علاوه بر کارآفرینی، یادآور فوایدی است که در غذای خانگی وجود دارد. زمانی که سفارش غذای خانگی داده و مصرف میکنیم، می دانیم که این خوراک (چه سنتی، چه فرنگی) همانگونه آماده شده که مادران ما نیز در آشپزخانه هایشان می پخته اند، یعنی از همان مواد و متریال و کاملا بهداشتی و سالم. غذاهایی که در منزل آماده شده و صرف میشوند علاوه بر هزینه مناسبتر و دور ریز کمتر، هیچگاه مانند رستورانها در روغن های سوخته و یا با استفاده از مواد نگه دارنده طبخ نشده و یا هفته ها در یخچال نمی مانند.

در کیترینگ‌های سرو غذاهای خانگی شما می توانید حتی ساندویچ یا پیتزای مورد علاقه تان را به شیوه خانگی نوش جان نمایید تا علاوه بر ایجاد حس گرم در خانه بودن، نگران مسمومیت یا کالری بالا نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *